المان نوری ویژه دهه فجر

ویژه دهه فجر

المان نوری ویژه دهه فجر

در تقویم شمسی ما ده روز به عنوان پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی نامگذاری شده که به عنوان جشن ملی ما محسوب میشود و این تاریخ از دوازدهم بهمن ماه تا بیست و دوم بهمن ماه میباشد که دهه فجر نامگذاری شده است و دلیل نامگذاری آن این است که در دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسیولان برگزاری جشن های پیروزی انقلاب برای توصیف این روزها از اصطلاح (هفته جشن های سالگرد انقلاب) استفاده میکردند و مدت برگزاری مراسم را نیز هفت روز تعیین میکردند ،اما از سال ۱۳۶۰ عبدالمجید معادیخواه که در آن زمان به سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده بود، به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیشنهاد کرد که با الهام از آیات آغازین سوره فجر در قرآن تعداد روزهای برگزاری مراسم سالگرد انقلاب به ده روز افزایش پیدا کند و از ورود روح الله خمینی به ایران در روز دوازدهم بهمن تا روز بیست و دوم بهمن ماه سال ۱۳۵۷ محاسبه گردد.

از این رو در این دهه همگان با شادی و آذین بندی خیابانها،معابر و مکانهای عمومی این پیروزی را جشن میگیرند. امروزه با ابتکاری نو در صنعت نورپردازی شروع به ساخت المان نوری در خصوص با مناسبت های مختلف میشود. ساخت المان نوری در طرح های مختلف بر زیبایی و چشم انداز شهر بسیار موثر میباشد. یکی از طرح های ویژه دهه فجر که میتوان مخصوص این ایام نام برد طرح نورپردازی با نشان پرچم سه رنگ ایران است. این طرح اکثرا بصورت پایه چراغی ساخته و نصب میشوند زیراکه مانع از ایجاد فضای زیاد و اشغال فضاهای عمومی میشود و میتوان از این طرح در امتداد خیابان یا ورودی شهرها استفاده کرد. این طرح را میتوان یک طرح دایمی نام برد زیرا در همه اوقات میتوان از زیبایی پرچم ایران در زیباسازی شهر استفاده کرد. یکی از مزایای بکارگیری هنر در نورپردازی این است که با حداقل توان مصرفی، زیباترین مناظر را ایجاد کرد.

یکی از مزایای دیگر هنر نورپردازی استفاده از میتوان از طرح های متنوع در اشکال مختلف است بعنوان مثال میتوان از طرح های اسلیمی یا طرح های گل استفاده کرد.

برای نمونه در اینجا به معرفی چند طرح پرچم ایران که در اشکال متنوعی طراحی شده اند میپردازیم.

المان نوری فلزی با طرح پرچم ایران مدل لاله

المان نوری فلزی با طرح پرچم ایران مدل لاله ستاره دار

المان نوری فلزی با طرح پرچم ایران مدل اس

المان نوری فلزی با طرح پرچم ایران مدل لاله

artled
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *