مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان | ۴ مزیت مهم

مزایای خانه هوشمند برای کودکان

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

یکی از دغدغه های مهم خانواده های امروزی، پرورش و محافظت از کودکان خود است. نسل امروز، دارای هوش سرشار و انرژی ای تمام ناشدنی هستند. پرورش این نسل با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، به نوعی چالش بر انگیز و دشوار است. اما خالی از لطف نیست که بگوییم همین تکنولوژی در ایجاد آسایش و امنیت فرزندان ما نقش به سزایی داشته و با اقداماتی نظیر هوشمند سازی خانه برای کودکان این نقش خود را میسر کرده است.

والدین می‌توانند با سیستم‌های امنیتی خانه هوشمند ، از کودکان خود محافظت کنند، دسترسی آن‌ها را به محتواهای مختلف کنترل کرده و یا حتی برای ذخیره انرژی دستگاه های مختلف را اداره کنند.

مطلب پیشنهادی ۱ : پنج نوع از مهمترین سنسور های هوشمند

امروزه اکثر پدر و مادر ها با دغدغه های بسیاری دست و پنجه نرم می کنند و به همین خاطر مجبورند زمان زیادی را در خارج از منزل سپری کنند. از طرف دیگ نیز، بسیاری از خانواده ها ا سپردن کودک به مهدکودک یا استخدام پرستار مخالف هستند. از این رو با هوشمند سازی خانه ، می توان فضای امنی برای کودک فراهمکرد که هم کودک در رفاه و آسایش باشد و هم والدین کودک با آرامش خاطر به امورات خود بپردازند.

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان به حدی ارزشمند هستند که اغلب پدر و مادران تمایل بسیار زیادی برای استفاده از این تجهیزات نوین در خانه خود دارند. یک خانه هوشمند از فرزندان شما به طور مساوی حمایت و محافظت می کند و احساس رفاه را برای همه اعضای خانواده تضمین می کند.

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان
مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان

سیستم هوشمند نظارت بر سلامت کودکان

استفاده از این سیستم ، بیشتر از هر زمان دیگری اجازه نظارت بر سلامتی آن ها را به والدین می‌دهند. والدین می توانند علائم حیاتی کودک اعم از تنفس، ضربان قلب و دمای بدن کودک خود را به صورت آنی و آنلاین دریافت کرده و حتی با استفاده از گجت هایی کودک خود را به تحرک بیشتر تشویق کنند.

مطالب پیشنهادی ۲ : مزیت های پارکینگ هوشمند

مزایای هوشمند سازی خانه برای کودکان و خواب آن ها

خواب یکی از ارکان مهم و حیاتی برای سلامت بدن به شمار می آید. این موضوع برای کودکان که در حال رشد هستند و بدون کافی، رشدشان مختل می گردد امری ضروری تر تلقی می گردد. از این رو زمانی که کودک شما در حال خواب است بایستی آرامش را برای کودکتان فراهم نمایید تا خواب راحتی داشته باشد.

 

تکنولوژی هوشمند برای این موضوع هم راه حل هایی دارد از جمله:
• استفاده از پرده هوشمند و کشیدن آن ها در ساعات مشخصی که بنا بر ساعت خواب فرزندتان و جمع کردن آن ها در زمان بیداری کودکان
• استفاده از ماژول روشنایی هوشمند که به وسیله آن می توان روشنایی لامپ ها را تنظیم نمود و یا آن را خاموش و روشن نمود.

• پخش موسیقی آرام و ملایم با استفاده از سیستم صوتی هوشمند در خانه هوشمند
• خاموش کردن دستگاه های الکترونیک مضر در ساعاتی که فرزندان خواب هستند.

مطلب پیشنهادی ۳ : تفاوت خانه هوشمند با خانه معمولی

کیفیت هوا در خانه

این امر به منظور نظارت بر میزان دود، گاز های شیمیایی و دی اکسید کربن موجود در هوا صورت می گیرد. اگر میزان این مواد در هوا از حدی بیشتر شود باعث ایجاد عواقب جبران ناپذیری می شود. از این رو انواع حسگر هوشمند در خانه هوشمند به محض افزایش دما و یا افزایش دی اکسید کربن به شما هشدار می دهند.

افزایش امنیت درب‌های ورود و خروج خانه

بزرگ‌ترین خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند، مربوط به درب ورودی ساختمان است. یکی از دغدغه‌های والدین این است که هنگام تنها بودن کودکان در خانه چه کسی به آنجا رفت و آمد می‌کند و کودکان در را به روی چه کسانی باز می‌کنند. با یک وسیله کوچک والدین می‌توانند خودشان از راه دور درب خانه را مشاهده کنند. همچنین بسیار پیش می‌آید که درب‌ها توسط کودکان بازمانده یا کلید شخصی آنها گم می‌شود.

در این راستا مجموعه‌ای از ابزارهای هوشمند مانند قفل درب، زنگ درب و انواع سنسورهای امنیتی به دلیل افزایش نظارت والدین می‌توانند، درب‌های ورود و خروج منزل را برای کودکان ایمن‌تر سازند.

مطلب پیشنهادی ۴ : ۴ نکته آشپزخانه هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

اغلب کودکان از تاریکی هراس دارند و حتی در هنگام مواجهه با تاریکی، آن را وحشتناک تلقی کرده و واکنش نشان می دهند. سیستم های روشنایی خانه هوشمند و تنظیم نورپردازی اتاق کودک، این مشکل را از بین خواهد برد. این سیستم ها، اغلب مجهز به سنسورهای حرکتی هستند و با رفت و آمد یا حرکت کودک، به طور خودکار روشن می شوند و با بی حرکت ماندن کودک خاموش می شوند.

همچنین زمان روشن و خاموش شدن لامپ های اتاق کودک را می توان از پیش برنامه ریزی کرد یا از طریق کنترل از راه دور لامپ ها را روشن و خاموش کرد.

سیستم ایمنی هوشمند

سیستم ایمنی هوشمند از مهم ترین سیستم هایی است در یک خانه هوشمند راه اندازی می شود. قفل درب ها و پنجره های مورد نظر، اجاق گازهای هوشمند و مجمهز به اینترنت، هشدار سنسورهای دود، گاز و… و همچنین دوربین های مدار بسته از اجزای مختلف سیستم ایمنی هوشمند به شمار می آیند. از طرفی برخی از دستگاه های هشدار دهنده در کنار مواد شوینده مضر، استخر آب، پله ها و… نصب می شوند که در صورت نزدیک شدن کودک به این موارد، پیام های هشدار به والدین ارسال شوند.

دوربین های مدار بسته به طور ۲۴ ساعته از محل نگهداری کودک فیلم ضبط می کنند و والدین می توانند با مشاهده این فیلم ها از طریق گوشی موبایل خود، مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

شما میتوانید مطالب بیشتری را در مورد خانه هوشمند در این لینک مطالعه کنید

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *