مزایای خانه هوشمند + (۷ نکته مهم)

مزایای خانه هوشمند

خانه هوشمند چیست؟ (مزایای خانه هوشمند)

خانه های هوشمند که برای صرفه جویی در زمان و هزینه برای امنیت و ایمنی خانه طراحی شده اند، می توانند از راه دور کارهای روزمره را از طریق اتصال به اینترنت خودکار کنند. تصور کنید بدون توجه به موقعیت مکانی خود می توانید درهای خانه را باز کنید کنید، چراغ ها را روشن یا خاموش کنید یا دمای داخلی را تنظیم کنید.

به مجموعه ای از وسایل ، دستگاه ها یا سیستم هایی که از طریق اینترنت به یک شبکه متصل می شوند و از راه دور قابل کنترلر هستند خانه هوشمند گفته می شود.

یا زمانی که با عجله از خانه بیرون میروید دستگاه های الکترونیکی را از راه دور روشن یا خاموش کنید.

مطلب پیشنهادی ۱ : پنج نوع از مهمترین سنسور های هوشمند

مزایای استفاده از فناوری خانه هوشمند

۱- اتصال آسان

تنظیمات این فناوری به قدری آسان است که نیازی به راه اندازی و نصب توسط فردی دیگری نیست و شما خودتان می توانید به راحتی آن را نصب کنید

۲- کنترل از راه دور

مزایای خانه هوشمند یکی از بهترین ویژگی هایی که میتوان به آن اشاره کرده این است که  می تواند با یک برنامه تلفن هوشمند متصل شود تا امکان دسترسی از راه دور را فراهم کند. مطمئناً، این برنامه می تواند در سراسر خانه به عنوان یک کنترلر راحت یا برای نظارت بر دوربین های شما استفاده شود، اما همچنین بسیاری از ویژگی های عالی برای دسترسی به سیستم امنیتی زمانی که خارج از خانه هستید اضافه می کند.

استفاده از خانه هوشمند خیلی جالب است و اصلا اون رو دست کم نگیرید ، یک روز بسیار گرم تابستان رو در نظر بگیرید میتوانید قبل از رسیدن به منزل وارد اپلیکیشن بشید و کولر منزل رو روشن کنید. یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند این است که یکی از اعضای خانواده شما پشت در منزل مانده و کلید ندارد و تا رسیدن شما به منزل زمان زیادی مانده است ، شما وارد اپلیکیشن می شوید و با یک کلیک درب منزل را باز میکنید ، این عالی نیست؟

شما به مسافرت میروید ، شب برای اینکه دزد به خانه شما وارد نشود و فکر کند کسی در منزل هست میتوانید در شب لامپ های منزل خود را روشن کنید و صبح مجدد آن ها را خاموش کنید

مزایای خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند

مطلب پیشنهادی ۲ مزایای خانه هوشمند: مزیت پارکینگ هوشمند

۳- تنظیمات آسان 

خانه های هوشمند که برای صرفه جویی در زمان و هزینه برای امنیت و ایمنی خانه طراحی شده اند، می توانند از راه دور کارهای روزمره را از طریق اتصال به اینترنت خودکار کنند.

خانه های هوشمند تنظیمات بسیار آسانی دارند که سریع میتوانید خانه خود را به آن متصل کنید.

شما میتوانید دستگاه رو طوری تنظیم کنید که در ساعتی مشخص تمامی چراغ ها روشن یا خاموش شوند ، یا قبل از رسیدن شما به منزل کولر روشن شود.

 

مطلب پیشنهادی ۳ مزایای خانه هوشمند : تفاوت خانه های هوشمند با خانه های معمولی

 

۴- صرفه جویی در هزینه ها

چراغ‌های هوشمند، ترموستات، تهویه هوای هوشمند و … محصولاتی هستند که به شما امکان کنترل از راه دور را می‌دهد و شما می‌توانید آن ها را طوری تنظیم کنید که در ساعت و زمان معین روشن و خاموش شوند و از هزینه های اضافی جلوگیری شود.

۵- امنیت

یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند این است که صاحب خانه هر جا باشد، می‌تواند از هر هشدار در خصوص اتفاق‌های مشکوک مطلع شود. این تجهیزات شامل دوربین مدار بسته هوشمند و سیستم ایمنی هوشمند می شود .

۶- اقتصادی بودن

شما اگر بخواهید که منزل خود را کلید و پریز بگذارید هزینه های زیادی دارد و همچنین سیم کشی زیادی میخواهد شما می توانید با استفاده از خانه هوشمند بسیاری از این هزینه های اضافی را پرداخت نکنید.

۷- ایمنی لوازم خانگی

مطلب پیشنهادی ۴ مزایای خانه هوشمند : ۴ نکته آشپزخانه هوشمند

اجرای حفاظ های هوشمند اجاق گاز و کباب پز را برای خاموش شدن خودکار لوازم خانگی در نظر بگیرید. این امر نظارت در زمان واقعی برای خطرات را فراهم می کند، که می تواند منجر به آتش سوزی، نشت گاز،  صدمات ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن شود.

قرار دادن حسگرهای تماسی بر روی یخچال و فریزر هشدارهای فوری را در صورتی که شخصی به طور تصادفی آنها را باز یا نیمه باز بگذارد، ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی ۵ مزایای خانه هوشمند : مزایای پرده هوشمند

پارکینگ هوشمند: با هوشمند کردن درب پارکینگ شما می‌تونید فقط با یک کلیک در پارکینگ خود را باز یا بسته کنید. با اتوماسیون کردن در پارکینگ می‌توانید به طور موقت به مهمان‌های خود دسترسی بدهید. در صورت باز ماندن در پارکینگ نیز سیستم به شما هشدار می‌دهد و شما می‌توانید از هر‌جایی که هستید دستور بسته شدن در را بدهید.

شما میتوانید مقالات بیشتری درمورد خانه هوشمند در این لینک مطالعه کنید

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *