انواع تابلوهای تبلیغاتی

انواع تابلوهای تبلیغاتی

امروزه یکی از موثرترین راه تبلیغات و جلب نظر مشتری برای واحد های تجاری و اداری ، شرکت ها و کار گاه ها استفاده از تابلوهای تبلیغاتی است.

این تابلوها حتی در معرفی نام و برند و محصولات و نوع فعالیت یک مکان تجاری نیز تاثیر بسزایی دارند.

در اینجا به معرفی انواع تابلوهای تبلیغاتی میپردازیم.

تابلوی چلنیوم

تابلو چلنیوم از زیباترین و پر تقاضاترین نوع تابلوهای امروزی و به عنوان تبلیغات مدرن بر سر در مغازه به نمایش در می‌آیدمیباشد که به شکل حروف هایی برجسته ساخته می شود. این حروف در رنگ‌های متفاوت و با استفاده از لایه چلنیوم (رنگ‌های نقره‌ای، طلایی، مشکی و سفید) تولید میشود، همچنین می‌توان جهت افزایش زیبایی و جذابیت محصول درون حروف و یا زیر هر کدام از نورهایی با رنگ زیبا استفاده کرد. این حروف روی هر سطحی قابل نصب هستند.

تابلوی پلاستیکی

تابلوی پلاستیکی بر مبنای حروف برجسته طرح ریزی می‌شود با این تفاوت که برای ساخت حروف برجسته از لبه چلینوم استفاده نمی‌شود بلکه حروف توسط پلاستیک ساخته می‌شود و موجب می‌شود تابلو از کناره‌ها به خوبی خوانایی نداشته باشد. این تابلو در رنگ‌های متنوع و دلخواه قابل دسترسی است و برای زیرسازی آن می‌توان از هر متریالی استفاده کرد.

تابلوی فلزی

تابلوی فلزی نیز مبتنی بر ساخت حروف برجسته است با این تفاوت که از فلز برای ساخت این حروف استفاده شده است. تابلو فلزی نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد بنابراین از تابلو فلزی زمانی استفاده می‌شود که نوردهی حائز اهمیت نباشد همچنین برای نصب این تابلوها از پایه‌هایی استفاده می‌شوند که به سطح پیچ خواهند شد، این پایه فاصله‌ای را ایجاد خواهند کرد که می‌توان در آن، از نورهای رنگی استفاده کرد و اگر نمی‌خواهید این فاصله‌ها با نور پر شود می‌توان از حروف فیبری نر و ماده استفاده کرد تا حروف کاملا روی سطح قرار گیرد.

تابلوی رینگی

تابلوی رینگی ترکیبی از تابلوی فلزی و پلاستیکی است بدین صورت که جهت زیبایی بیشتر حروف از جنس فلز تولید می‌شوند و جهت ایجاد فضا برای عبور نور از یک لایه پلاستیک بر روی آنها استفاده شده است. همچنین یک لایه پلاستیک در زیر حروف استفاده شده است که موجب می‌شود نوری که از زیر سطوح عبور می‌کند بسیار زیباتر باشد.

تابلوی ال ای دی ثابت

تابلوی ال ای دی ثابت زیبا و جذاب  توسط چراغ‌های ال ای دی کوچک ساخته میشود و هر طرحی روی آنها قابل اجرا است.

تابلوی ال ای دی روان

تابلوی ال ای دی روان نوعی از تابلوهای تبلیغاتی مدرن نمایشگرهای دیجیتالی هستند که قطعات تشکیل دهنده آنها ماژول‌ها، برد کنترل، منبع تغذیه و قاب هستند و در دو مدل تک رنگ و مولتی کالر عرضه می‌شوند، بر روی این تابلوها می‌توان هر مدل نوشته‌ای را با هر افکتی به نمایش گذاشت. در تابلوهای تک رنگ، زمینه کار به رنگ مشکی است و می‌توان حروف را با هر رنگی مورد استفاده قرار داد اما در تابلوهای مولتی کالر یک تلویزیون کامل در اختیار است که می‌توان هر فیلم یا طرحی را به نمایش گذاشت.

تابلوی کوچک و روان حکی

تابلوی کوچک و روان حکی، این تابلوهای کوچک به عنوان تابلوی راهنما مورد استفاده قرار می‌گیرند . هم در فضاهای بسته و هم در فضای شهری کاربرد دارند و برای راهنمایی عموم مردم استفاده می‌شوند و در این تابلوها از شیشه به عنوان زمینه استفاده شده است و قاب آن از جنس پلکس ساخته شده و برای قرار دادن نورهای ال ای دی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای جذابیت بیشتر از چهار طرف بر روی این تابلوها نور تابیده می‌شود و طرح روی آنها تک رنگ خواهد بود.

تابلوی استیل

تابلوی استیل نیز یکی از زیباترین و براق‌ترین تابلوهای تبلیغاتی است که بر اساس حروف استیل و توسط ورق پلکسی گلاس ساخته می‌شود. استیل به دلیل داشتن مقاومت بالا مورد توجه عموم است اما استیل نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد . از این مدل تابلوها جهت حک کردن نام شرکت و قرار دادن آن در ورودی استفاده می‌شود. این قاب در مدل قاب‌دار و ساده و یا در رنگ طلایی و نقره تولید می‌شود همچنین برای ساخت این مدل می‌توان حروف را روی پلکسی برش زده و روی استیل قرار داد.

تابلو با لامپ‌های نئون

تابلو با لامپ‌های نئون ،همان طور که از نام آن پیدا است جهت ساخت این تابلو از لامپ‌های نئون بهره می‌برند. این تابلوها به علت به کار بردن نورهای رنگی بسیار زیبا و جذاب هستند.

تابلو بنر

تابلو بنر از ساده‌ترین مدل‌های تابلو تبلیغاتی است و فارغ از دغدغه‌های نورپردازی و حروف برجسته است که به طور کلی شامل سه بخش اسکلت فلزی، بنر و پرژکتور است و توسط پایه‌های فلزی، بنر و نور (از بیرون) ساخته می‌شود. بر روی این مدل تابلو می‌توان هر عکس یا نوشته‌ای را چاپ کرد. این محصول بسته به کیفیت چاپ محصول، جنس و ضخامت بنر در قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شود .

تابلوی فلکس (بدون نور)

تابلوی فلکس (بدون نور) در این مدل تابلو هیچ محدودیتی از لحاظ طرح و رنگ وجود نداشته و می‌توان آن را روی شاسی آهن یا قاب ورق گالوانیزه نصب کرد. همچنین می‌توان جهت تنوع ، نور را از بیرون بر روی آن اعمال کرد.

تابلوی فلکس (نور از پشت)

تابلوی فلکس (نور از پشت) ، مدلی پرطرفدار و زیبا از جنس فلکس ساخته می‌شود با این تفاوت که قاب آن دارای عمق بیشتری نسبت به دیگر تابلوها بوده و قابلیت قرارگیری لامپ مهتابی یا smd را دارا است.

تابلوی بک لایت

تابلو بک لایت ، به تابلوی فضا بسته اطلاق می‌شود و کیفیت نمایش بسیار بالایی دارد. این تابلوها به طور معمول دارای قاب هستند که از پشت تصویر نور روی آن تابیده می‌شود همچنین می‌توان قاب را حذف کرده و از  چهارپایه با روکش آلومینیوم و استفاده از شیشه به جای طلق برای استحکام کار استفاده کرد. برای ایجاد نور می‌توان از لامپ‌های مهتابی یا smd و برای قاب دور آن نیز می‌توان از تابلوهایی از جنس چوب، آلومینیوم و پلکس استفاده کرد.

تابلو نئون شیشه‌ای

تابلو نئون شیشه ای نیز از دیرباز تا کنون بسیار پرکاربرد بوده و اکثرا بر پشت شیشه‌ها و درب مغازه‌ها یا فروشگاه‌ها نصب می‌شود .

تابلو فلکسی

تابلو فلکس یا تابلو فلکسی فیس به چند شکل مکعبی، ریلی، سپری و اسکلت فلزی قابل اجرا است.

تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس، جعبه‌های نورانی هستند که معمولا از جنس پلاستیک، چوب یا آلومینیوم بوده و عکس و پوستری که به عنوان تبلیغات در داخل این جعبه گنجانده می‌شود .

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری یک نوع نمایشگر دیجیتالی مدرن است که قابل پیاده سازی در ابعاد بزرگ و دلخواه بوده و به دو صورت آفلاین و آنلاین اجرا می‌شود.

استند تبلیغاتی

استند تبلیغاتی که این روش تبلیغاتی با روش‌های دیگر تابلوسازی کاملا متمایز است و به عنوان تابلو مغازه یا فروشگاه تلقی نمیشود بلکه به عنوان تبلیغ در نقطه خرید تلقی می‌شود و می‌توان با طراحی استندهای تبلیغاتی بسیار زیبا نمونه‌هایی از محصولات موجود در داخل مغازه یا فروشگاه خود را در مقابل درب مغازه یا فروشگاه به معرض نمایش در آورد.

تابلو تبلیغاتی دیجیتال

تابلوی تبلیغاتی دیجیتال که این تابلوی تبلیغاتی با استفاده از سیستم‌های چند رسانه‌ ای الکترونیک راه اندازی می‌شود. این سیستم‌ها به شبکه و سیستم‌های مدیریت محتوا دسترسی داشته و بروزرسانی آنها از راه دور هم قابل انجام است .

تابلو ترموود

تابلوسازی به شیوه ترمووود یک سبک کلاسیک و مدرنیته است که طرفداران خاص خود را دارد. تابلو ترموود با بهره گیری از حروف برجسته ساخته می‌شود و چوب ترموود به علت گذراندن مراحل تیمار و فرآوری در مقابل شرایط جوی و آب و هوایی بسیار مقاوم است.

تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت این روزها مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. استفاده از ورق کامپوزیت به عنوان زمینه ساز برای تمام حروف برجسته بسیار مرسوم شده است و علاوه بر آن افراد نمای کامپوزیت تابلوی تبلیغاتی مغازه خود را با دیواره‌های بیرونی و سایر قسمت‌های دکوراسیون بیرونی فروشگاه و مغازه مزین می‌کنند.

منبع: سایت اخباررسمی

artled
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *