المان نوری ویژه محرم

ویژه محرم و صفر

ماه محرم یا محرم الحرام نخستین ماه از تقویم قمری و به اعتقاد مسلمانان از جمله ماه های حرام است. محرم ماه حزن و اندوه و عزاداری شیعیان در قتل حسین بن علی است.

ماه صفر (صفر الخیر یا صفر المظفر) دومین ماه قمری پس از محرم است و در این ماه نیز شیعیان در اندوه قتل امام حسین(ع) سوگواری میکنند.

در کشور ما نیز در شهرهای مختلف مردم به عزاداری میپردازند و برای این مراسم مساجد را آماده میکنند و در این ایام شهرها جلوه دیگری دارند. شیعیان با یاد از دست دادن الگو و اسطوره های خود به استقبال این مراسم میروند.

این ایام در تاریخ و تقویم مسلمین از روزهای مهمی بشمار میرود و مسلمانان با بزرگداشت شهادت مظلومانه امامان خود عزاداری میکنند.

در این بین مسئولین شهرها نیز با استفاده از طرح های متفاوت ،شهر را به گونه ای دیگر مزین میکنند. از این رو با استفاده از الگوهای نورپردازی طرح های متنوعی ویژه این ایام ساخته و نصب میشوند مانند شهادت مظلومانه علی اصغر و حادثه کربلا و نام بردن از الگوهای دلاورانه شهادت و ایثار.

این طرح ها نیز از جمله طرح های موقت هستند اما همین بس که زیبایی نورپردازی در همه اوقات مثال زدنیست.

در صنعت نورپردازی و برای این ایام میتوان از نمونه ها و طرح های مختلفی استفاده کرد .این طرح ها نیز میتوانند بصورت پایه چراغی و با حداقل توان مصرفی و مکان اشغالی نصب و اجرا شوند. در این بخش به معرفی چند طرح ویژه ایام شهادت و ایام ماه محرم و صفر اشاره میکنیم.

المان نوری ویژه محرم

artled
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *