آشپزخانه هوشمند | ۴ نکته مهم آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه هوشمند

چرا یک آشپزخانه هوشمند؟

آشپز خانه قلب خانه محسوب می شود و در طول شبانه روز تمام ساکنین خانه با آن سر و کار دارند. آشپزخانه شما اتاق بهره وری و شکوفایی هنر شماست. شما در آشپزخانه غذاهای خود را طبخ می کنید ، ظروف خود را تمیز می کنید ، و شاید حتی در آشپزخانه غذا را هم میل کنید.

آشپزخانه ها می توانند میزبان برخی از مفیدترین فن آوری های نرم افزاری هوشمند در خانه شما باشند. پیشرفت‌ها در لوازم خانگی و فناوری آشپزخانه، نحوه تهیه غذا، نگهداری مواد غذایی و تعامل با فضای آشپزی را تغییر داده است. شما می توانید اجاق های هوشمندی را بخرید که زمان پخت و پز هر نوع غذا را خودشان تشخیص دهند و به صورت اتوماتیک روشن و خاموش شوند و شما هیچ وقت نگران سوختن یا ته گرفتن غذایتان نباشید حتی در شرایطی که محو دیدن سریال مورد علاقه تان هستید!!!

مطلب پیشنهادی ۱ : پنج نوع از مهمترین سنسور های هوشمند

یا شیر آب هوشمندی داشته باشید که بتوانید از طریق صدا آن را روشن یا خاموش کنید. لذا داشتن آشپزخانه ای که تمام فعالیت های آن از راه دور کنترل پذیر باشد ، مطابق با اصول زندگی مدرن امروزی است. پس چرا روی لوازم آشپزخانه هوشمند سرمایه گذاری نکنید تا به خودکارسازی روال زمان صرف غذا کمک کند؟

 

آشپزخانه هوشمند
آشپزخانه هوشمند

 

نحوه هوشمندسازی لوازم آشپزخانه

وسایل آشپزخانه هوشمند طبق دستورات شما و بدون دخالت مستقیم اعمال انسانی کار ها را انجام می دهند. وسیله مورد نیاز شما فقط و فقط یک تلفن همراه است . لوازم هوشمند را می‌توان با استفاده از برنامه‌های تلفن همراه به تلفن هوشمند متصل کرد که از راه دور و مستقیماً از تلفن، وسایل را کنترل می‌کنند.

اپلیکیشن‌های لوازم خانگی هوشمند همچنین به صاحبان خانه اجازه می‌دهند پیام‌ها و هشدارهایی درباره عملکرد و استفاده از دستگاه دریافت کنند. آشپزها می توانند دمای فر را از حیاط پشتی کنترل کنند، یا در حین تماشای فیلم در اتاقی دیگر، فر را از راه دور روشن یا خاموش کنند. این امکانات مفید زندگی را آسان تر و کارآمدتر می کند.

مطلب پیشنهادی ۲ آشپزخانه هوشمند: مزیت پارکینگ هوشمند

مزایای آشپزخانه هوشمند

 

۱-ایمنی و نگهداری

در اکثر لوازم خانگی، هر چه زودتر مشکلی کشف شود، بهتر است، اما بسیاری از مشکلات لوازم خانگی تا زمانی که قابل مشاهده نباشند، متوجه نمی شوند، که اغلب خیلی دیر است. دریافت هشدار هنگامی که دستگاه یک مشکل عملکرد کوچک را تشخیص می دهد می تواند ایمنی را تا حد زیادی بهبود بخشد و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهد.

خواه نشت گاز باشد، در باز یخچال یا فری که روشن مانده باشد، مشکلات دستگاه انرژی و پول را هدر می دهد و به طور بالقوه می تواند بسیار خطرناک باشد. هشدارهای راه دور می‌توانند بلافاصله پس از شناسایی مشکلات، صاحبان خانه را مطلع کنند، به طوری که مشکلات زودتر حل شود و باعث افزایش ایمنی و صرفه‌جویی شود.

 

۲- ردیابی غذا و برنامه ریزی وعده های غذایی

ویژگی‌های ردیابی غذا به مالک این امکان را می‌دهد که بارکد هر کالایی را که داخل یخچال می‌رود اسکن کند و زمانی که هر اقلام در آستانه انقضا است، پیامی دریافت کند. این برنامه همچنین می تواند غذاها و دستور العمل هایی را برای طبخ بر اساس محتوای فعلی یخچال توصیه کند. ویژگی های ردیابی غذا به برنامه ریزی وعده های غذایی کمک زیادی می کند و از فاسد شدن یا هدر رفتن غذا جلوگیری می کند.

 

۳-کاهش مصرف انرژی

با هوشمند کردن آشپزخانه شما می توانید به راحتی بر عملکرد وسایل خود نظارت داشته باشید و میزان مصرف آن ها راکنترل کنید از طرفی چون امکان خاموش و روشن کردن وسایل حتی از راه دور وجود دارد شما می توانید وسایل پرمصرف را خاموش کرده و در هنگام نیاز حتی اگر خارج از منزل باشید آن ها را روشن کنید و جلوی هدر رفت انرژی را در بازه ای که به وسایل پر مصرف نیازی ندارید بگیرید.

مطلب پیشنهادی ۳ آشپزخانه هوشمند: تفاوت خانه هوشمند با خانه معمولی

۴-نظارت و کنترل

بسیاری از یخچال‌های با فناوری پیشرفته در صورت قطع برق یا باز ماندن درب یخچال، پیامکی را به تلفن هوشمند ارسال می‌کنند. برنامه تلفن هوشمند یخچال همچنین به صاحب خانه اجازه می دهد تنظیمات دما و رطوبت را کنترل کند و نشان می دهد که آیا دستگاه در حالت صرفه جویی در انرژی است یا خیر.

در صورتی که یخچال کار یا عملکرد موثر را متوقف کند، برخی از برنامه‌ها عیب‌یابی را اجرا می‌کنند و آن اطلاعات را به پشتیبانی فنی منتقل می‌کنند و به طور بالقوه تماس تعمیرگاه را ذخیره می‌کنند.

 

مطلب پیشنهادی ۴ آشپزخانه هوشمند : ۷ مزیت خانه های هوشمند

مطلب پیشنهادی ۵ : مزایای پرده هوشمند

شما میتوانید مطالب بیشتری درمورد خانه هوشمند را از این لینک مشاهده کنید

 

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *